Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

Chardonnay og skalldyr KA

Kl. 13:00 - 17:00

Chardonnay og skalldyr

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

2250

På dette kurset lærer du hvordan Chardonnay i ulike stiler kan fremheve de beste smakene i norske skalldyr. Vi utforsker fire viner – fra frisk og mineralsk til rik og fatlagret – og dykker ned i hvordan jordsmonn, klima og vinmaking setter sitt preg på smaken.

Gjennom fire retter basert på sesongens skalldyr får du oppleve samspillet mellom mat og vin på sitt beste. Noen retter blir servert, andre lager du selv – alltid med veiledning fra våre kokker. Du får også med deg oppskrifter og faglige forklaringer på alle kombinasjonene, slik at du kan ta kunnskapen og inspirasjonen med hjem.

Les mer om kurset her.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen
Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Kurs i street food

Kurset er et deltagende kokkekurs der du får veiledning gjennom alle rettene og de teoretiske prinsipper om den voksende street food-trenden.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Riesling og dimsum

Bli med på en smakfull reise basert på det kantonesiske kjøkken og smak på den allsidige og aromatiske druesorten Riesling.