Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

Boredeaux smaking 1553 (1)

Kl. 18:00 - 20:30

Rødvin fra Bordeaux

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

950

Bli med på vinsmaking veiledet av en vinkelner. Sammen utforsker vi de kjente rødvinene fra Bordeaux.

Det vil bli gitt en teoretisk introduksjon til vinproduksjon, jordsmonn og druesorter i regionen som vil gi deg en bedre forståelse og smaksopplevelse av de fem vinene vår vinkelner har valgt ut for anledningen. Du vil bli ledet gjennom smakingen steg for steg og for hver vin vil vi diskutere vinens komponenter og foreslå passende mat til.

Les mer og meld deg på her.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Vegetar verden rundt

Et deltagende kokkekurs sammen med Kulinarisk Akademi hvor du får veiledning gjennom flere retter uten kjøtt og fisk fra rundt omkring i verden.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Gatemat / Street food 2.0

Det populære kurset «Streetfood» har vært en kjempesuksess hos Kulinarisk Akademi helt siden starten. For å gi tidligere deltagere mulighet til å lære enda mer om denne spennende matstilen har de nå utviklet et nytt kurs med helt nye retter.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Franske smaker

På dette kurset jobber vi med råvarer og teknikker sentrale i fransk mat - som bla. bouillabaisse, ørret meunière, andeconfit og crêpes suzette.