Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

KA Fransk mat og vin

Kl. 17:00 - 21:00

Fransk mat og vin i kombinasjon

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

2250

Denne kvelden vil du lære om fransk mat og vin i kombinasjon. Dette vil bli en restaurantopplevelse ulikt noe dere har erfart tidligere.

Dere vil bli servert nydelige klassiske franske retter med spennende smakskombinasjoner og flotte franske viner. På kjøkkenet tryller kokkene fra Kulinarisk Akademi frem flotte retter basert på sesongens ferske og gode råvarer.

Denne kvelden er dere ikke selv med å lage mat, fokuset ligger på å lære om å kjenne på ulike smakskombinasjoner. Dere kan lene dere tilbake og nyte det som blir servert, og la kokkenes og vinkelnerens engasjement smitte over på dere.

Les mer om arrangementet.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Gatemat / Street food 2.0

Det populære kurset «Streetfood» har vært en kjempesuksess hos Kulinarisk Akademi helt siden starten. For å gi tidligere deltagere mulighet til å lære enda mer om denne spennende matstilen har de nå utviklet et nytt kurs med helt nye retter.

-
Torget, midt i Mathallen

Tacokrydder-verksted

Torsdag, fredag og lørdag i vinterferien inviterer Geitmyra Juniorkokker til tacokrydder-verksted i Mathallen.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Franske smaker

På dette kurset jobber vi med råvarer og teknikker sentrale i fransk mat - som bla. bouillabaisse, ørret meunière, andeconfit og crêpes suzette.