Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

Mexicanske tacos KA

Kl. 17:00 - 21:00

Mexicanske tacos

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

1750

Lag taco som i Mexico!

Taco er en rett som kan varieres i det uendelige når man først har kontroll på hovedingrediensene. Kulinarisk Akademis kokker lærer deg hvordan du enkelt kan lage hjemmelaget taco helt fra bunnen av, uten noen ferdigprodukter.

Det blir en utfyllende demonstrasjon hvor vi viser hvordan du lager alt fra lefser og tacokrydder, til tilbehør og ulike hovedråvarer som brukes i Mexico. Etter demonstrasjonen deltar du selv og lager fem ulike typer tacoer. Maten smakes på underveis i kurset og alle spiser det de selv har laget.

Les mer om kurset her.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen
Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Kurs i street food

Kurset er et deltagende kokkekurs der du får veiledning gjennom alle rettene og de teoretiske prinsipper om den voksende street food-trenden.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Riesling og dimsum

Bli med på en smakfull reise basert på det kantonesiske kjøkken og smak på den allsidige og aromatiske druesorten Riesling.