Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

Boredeaux smaking 1553 (1)

Kl. 18:00 - 20:30

Rødvin fra Italia

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

1095

Bli med på en spennende vinsmaking der vi utforsker mangfoldet i italiensk rødvin. Kvelden byr på seks viner fra seks ulike regioner – her kan du oppleve både kjente og ukjente viner, vi avslutter med en sjelden kvalitetsvin som setter prikken over i-en.

Underveis blir du kjent med områdene vinene kommer fra, druene de er laget på og de unike produksjonsmetodene som gir hver vin sin egen karakter. Vi smaker, sammenligner og oppdager hvorfor Italia er blant verdens mest spennende vinland når det gjelder røde viner.

Dette er en smakfull reise som passer både deg som er nysgjerrig på vin og deg som ønsker å fordype deg mer.

Les mer og meld deg på her.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Vegetar verden rundt

Et deltagende kokkekurs sammen med Kulinarisk Akademi hvor du får veiledning gjennom flere retter uten kjøtt og fisk fra rundt omkring i verden.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Franske smaker

På dette kurset jobber vi med råvarer og teknikker sentrale i fransk mat - som bla. bouillabaisse, ørret meunière, andeconfit og crêpes suzette.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Biff og bayer

Lær forskjellen på ulike stykningsdeler av storfe og tilberedningsmetoder. Lag den ultimate biffen sammen med øl som passer til.