Laster Arrangementer

Dette arrangementet har funnet sted

rødvin fra toscana

Kl. 18:00 - 20:30

Rødvin fra Toscana

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

950

Bli med på vinsmaking veiledet av en vinkelner. Sammen utforsker vi de ulike druesortene og underregionene i Toscana.

Kulinarisk Akademis sommelier har valgt ut fem viner som demonstrerer mangfoldet og potensialet til de ulike druesortene og underregionene i Toscana. Du vil bli ledet gjennom smakingen steg for steg, og for hver vin vil vi snakke om hvorfor vinen er som den er, både ved å se på historiske, naturgitte og produksjonsmessige faktorer.

Les mer og meld deg på her.

Her skjer det:

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Gatemat / Street food 2.0

Det populære kurset «Streetfood» har vært en kjempesuksess hos Kulinarisk Akademi helt siden starten. For å gi tidligere deltagere mulighet til å lære enda mer om denne spennende matstilen har de nå utviklet et nytt kurs med helt nye retter.

-
Torget, midt i Mathallen

Tacokrydder-verksted

Torsdag, fredag og lørdag i vinterferien inviterer Geitmyra Juniorkokker til tacokrydder-verksted i Mathallen.

Kulinarisk Akademi, 2. etasje i Mathallen

Franske smaker

På dette kurset jobber vi med råvarer og teknikker sentrale i fransk mat - som bla. bouillabaisse, ørret meunière, andeconfit og crêpes suzette.